A nagy francia forradalom és Napóleon. I-V. köt. Írták: Adorján Andor, Kéry Pál, Seress László és Zilahi Kiss Béla. Szerk. Borovszky Samu. Bp. é. n. 1910 körül, Orsz. Monografia Társ. Szövegközti képanyaggal és önálló táblákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói, zöld egészvászon-kötésben, az elülső kötéstáblákon rézplakettbe foglalt színes képekkel, a kötéseken néhány apró kopástól elte...
Nagy Géza: Adatok a székelyek eredetéhez és egykori lakhelyéhez. Sepsi-Szentgyörgy 1883. Jókai nyomda. 203p. hozzákötve: Nagy Géza: Az Álmos-monda - Mythologiai tanulmány. Sepsi-Szentgyörgy 1884. Jókai nyomda. 33p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon kötésben. Rendkívül ritka!
Richard Andree: Das Amur-Gebiet und seine Bedeutung. Reisen in Theilen der Mongolei, den angrenzenden Gegenden Ostsibiriens, am Amur und seinen Nebenflüssen : nach den neuesten Berichten, vornehmlich nach Aufzeichnungen von A. Michie, G. Radde, R. Maack u. A. Mit 80 in den Text gedruckten Abbildungen, vier Tonbildern, sowie einer Karte des asiatischen Rußlands und den angrenzenden Theilen von Inne...
Pecz Vilmos: Ókori lexikon I-II. Bp., 1902-1904, Franklin-Társulat. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben, szövegközti ábrákkal és részben színes táblákkal gazdagon illusztrált (a gerincen kis szakadások, egy-két melléklet sérült, a II. kötetben egy lap kijár, a gerinc belül javítva)
Dr. Horváth Zoltán: A soproni népszavazás sikere 1921. december 14-17. Sopron, é.n. Sopron Megyei Jogú Város Önkormányzat, papírkötésben, újszerű állapotban.
Domanovszky Sándor (szerk.): Magyar művelődéstörténet V. kötet, Az új Magyarország. 30 mellékelettel és 504 képpel. Bp., 1939, Magyar Történelmi Társulat. Bordázott gerincű félbőr kötés, néhol kissé sérült, jó állapotban.
Dr. Mangold Lajos-Dr. Horváth Cyril (szerk.): Tolnai Világtörténelme I-IV. kötet. Bp., Magyar Kereskedelmi Közlöny, Hírlap-és Könyvkiadó Vállalat. Kiadói aranyozott, dombornyomott, egészvászon kötés, szép állapotban.