Julius Payer: Die österreichisch-ungarische Nordpol-Expedition in den Jehren 1872-1874, nebst einer Skizze der zweiten deutschen Nordpol-Expedition 1869-1870 und der Polar-Expedition von 1871. Mimt 146 Illustrationen und 3 Karten. Wien, 1876, Ulfred Hölder. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél szakadt, belül levált, festett lapszélek, kopottas állapot.
A nagy francia forradalom és Napóleon. I-V. köt. Írták: Adorján Andor, Kéry Pál, Seress László és Zilahi Kiss Béla. Szerk. Borovszky Samu. Bp. é. n. 1910 körül, Orsz. Monografia Társ. Szövegközti képanyaggal és önálló táblákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói, zöld egészvászon-kötésben, az elülső kötéstáblákon rézplakettbe foglalt színes képekkel, erősen kopottas állapotban.
Tóvölgyi Títusz: Az ezüst vitéz. Regény a tatárpusztítás idejéből. Negyedik kötet. Pest, 1871, Heckenast Gusztáv. Kiadói papírkötés, gerincnél szakadt, pecsételt, kopottas állapot.
Jászi, Oskar: Magyariens Schuld, Ungarns Sühne. Revolution und Gegenrevolution in Ungarn. Mit einem Geleitwort von Eduard Bernstein. München, 1923, Verlag für Kulturpolitik. Félvászon kötés, belül a gerincnél enyhén levált, jó állapotban.
Geschichte der Franzözischen Revolution von A. Thiers Deutsch von Dr. Wilhelm Jordan 13.-16. Leipzig 1848, Otto Migani. Korabeli egészvászon kötésben / in full linen binding