Dr. Bánhegyi József: 6db gombászati különlenyomat: Discomyceták a Székelyföldről, Néhány érdekes Morchella a Vérteshegységből, Ritka csészegombák hazánkból stb.
Beyse J.: Arany kincstár ezer titkos szerrel a közjólét előmozdítására és ipar-üzlet lenditésére, a mezőgazdaság, vegytan és műipar terén tett legujabb fölfedezések szerint. ford.: Sztáncsay Jenő. Pest, 1861. Hartleben Konrád. 210p. Kesőbbi félvászon kötésben. Kissé foltos (egy lapba szöveget nem érő belevágás)
2 db bogyógyümölcsök termesztésével kapcsolatos könyv-Dr. Papp János: Bogyósgyümölcsűek: szamóca, málna, szeder, ribiszke, köszméte. Bp., 1984, Mezőgazdasági Kiadó.; Dr. Harmat László: Köszméte. Bp., 1987, Mezőgazdasági Kiadó. Fotókkal illusztrált, kiadói papírkötés, kissé kopottas állapot.