Könyvek: Történelem

Tételek száma: 45

A Király Könyve. Lipcse - Budapest - Bécs, 1899, Herzig Miksa. XXIV, (ebből 1 lith. díszcímlap, 1 lith. műmell.; Koloman Moser) 322p. 35 t. (heliogr., feliratozott hártyapapírral, Ferenc József monogramjának szárazbélyegzésével) + 6 feliratozott hártyapapír (ebből 1 kétlapos). A díszmunkát Sigmund Ajdukiewicz, Rudolph Bacher, Benczúr Gyula, Julius Blaas, Joseph Engelhardt, Garay Ákos, Wilhelm Gause, Halmi Arthúr, Joseph Hoffmann, Koloman Moser, báró Myrbach Felicián, Pap Henrik, Tichy János, Ottokar Walter és Theodor Zasche illusztrálták. Kiadói, bordázott gerincű, szecessziós, aranyozott, egészbőr díszkötésben, körül aranyozott élmetszéssel. A kötés díszítőelemei (a zománcozott elemek és a fémsodrony) nagyrészt hiányoznak, belül a gerincnél meglazult, a lapok itt-ott foltosak, egy-két hártyapapír kijár
12809.

A Király Könyve. Lipcse - Budapest - Bécs, 1899, Herzig Miksa. XXIV, (ebből 1 lith. díszcímlap, 1 lith. műmell.; Koloman Moser) 322p. 35 t. (heliogr., feliratozott hártyapapírral, Ferenc József monogramjának szárazbélyegzésével) + 6 feliratozott hártyapapír (ebből 1 kétlapos). A díszmunkát Sigmund Ajdukiewicz, Rudolph Bacher, Benczúr Gyula, Julius Blaas, Joseph Engelhardt, Garay Ákos, Wilhelm Gaus...

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
181,35
200,00

Szamota István: Magyar oklevél-szótár. Régi oklevelekben és egyéb iratokban előforduló magyar szók gyűjteménye. A Magyar Tudományos Akadémia megbízásából szótárrá szerkesztette Zolnai Gyula. Bp., 1902-1906, Hornyánszky Viktor. Kiadói félbőr kötés, festett lapszélek, gerincnél viseltes, egyébként jó állapotban.
12810.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Magyarország mivelődésének története, különös tekintettel az anyaország, úgy szinte Erdély, Horvát- és Tótország államelmélete kifejlésére. I-II. kötet egybekötve. Pest, 1859-1865, Krupinszky János. Aranyozott gerincű félvászon kötés, festett lapszélek, kopottas állapotban.
12811.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

Krohn Gyula: A finnugor népek pogány istentisztelete. Budapest, 1908, MTA kiadása. Képekkel, aranyozott vászonkötésben, jó állapotban
12812.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29

Payr Hugó: József királyi herceg 1914-17. Budapest, szerző kiadása. Papír kötés, szakadt, kijárnak a lapok
12813.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2,07
2,29

12814.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

12815.

Görög és római Mythologia, vagyis a régi görögök és rómaiak költött isteneiknek és félisteneiknek mesés történetei. Ford. Kis János. 44 rézre metszett képekkel, melyek régi munkájú mesterségesen metszett kövekből rajzoltattak le. Pozsony, 1805, Wéber Simon Péter költségével és betűivel. Korabeli papírkötésben, a kötéstáblákon belül ceruzás beírások, a címkép és a címlap hiányzik, az egyik lapon ki...

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86

Kügyi Virágh László(szerk.): Mikor mi történt? Beszámoló a XX. század érdekes eseményeiről. Bp., 1942, szerző. Félvászon kötés, gerincnél levált, viseltes állapotban.
12816.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

12817.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14

Bozóky Alajos: Római világ. Művelődéstörténeti rajzok a császárság fénykorából 2. kiad. 2. köt. Bp. 1892. Ráth. 527 l. 20 t. Korabeli aranyozott egészvászon-kötésben
12818.

Bozóky Alajos: Római világ. Művelődéstörténeti rajzok a császárság fénykorából
2. kiad. 2. köt. Bp. 1892. Ráth. 527 l. 20 t. Korabeli aranyozott egészvászon-kötésben

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

1883-1933 A Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság jubileumi kiállításának katalógusa Bp., 1933. 100p. illusztrációkkal (borító nélkül)
12819.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

12820.

Eötvös József: Magyarország 1514-ben
I–III. kötet teljes! Harmadik kiadás. Budapest, 1892. Ráth Mór (Athenaeum ny.) 301 p.; 331 p.; 282 p. A három kötet aranyozott és festett egészvászon-kötésben, körben aranymetszéssel. KIssé kopott. Könyvtári duplum

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft