Szamota István: Magyar oklevél-szótár. Régi oklevelekben és egyéb iratokban előforduló magyar szók gyűjteménye. A Magyar Tudományos Akadémia megbízásából szótárrá szerkesztette Zolnai Gyula. Bp., 1902-1906, Hornyánszky Viktor. Kiadói félbőr kötés, festett lapszélek, gerincnél viseltes, egyébként jó állapotban.
Magyarország mivelődésének története, különös tekintettel az anyaország, úgy szinte Erdély, Horvát- és Tótország államelmélete kifejlésére. I-II. kötet egybekötve. Pest, 1859-1865, Krupinszky János. Aranyozott gerincű félvászon kötés, festett lapszélek, kopottas állapotban.
Görög és római Mythologia, vagyis a régi görögök és rómaiak költött isteneiknek és félisteneiknek mesés történetei. Ford. Kis János. 44 rézre metszett képekkel, melyek régi munkájú mesterségesen metszett kövekből rajzoltattak le. Pozsony, 1805, Wéber Simon Péter költségével és betűivel. Korabeli papírkötésben, a kötéstáblákon belül ceruzás beírások, a címkép és a címlap hiányzik, az egyik lapon ki...
Kügyi Virágh László(szerk.): Mikor mi történt? Beszámoló a XX. század érdekes eseményeiről. Bp., 1942, szerző. Félvászon kötés, gerincnél levált, viseltes állapotban.
Bozóky Alajos: Római világ. Művelődéstörténeti rajzok a császárság fénykorából 2. kiad. 2. köt. Bp. 1892. Ráth. 527 l. 20 t. Korabeli aranyozott egészvászon-kötésben
Eötvös József: Magyarország 1514-ben I–III. kötet teljes! Harmadik kiadás. Budapest, 1892. Ráth Mór (Athenaeum ny.) 301 p.; 331 p.; 282 p. A három kötet aranyozott és festett egészvászon-kötésben, körben aranymetszéssel. KIssé kopott. Könyvtári duplum