Vitéz Várady Károly(szerk.): Csonka-Magyarország közigazgatási helységnévtára 1941. Az anyaországot, a visszacsatolt Felvidéket, Kárpátalját, Kelet-Magyarországot és Felső-Erdélyt magában foglaló kilencedik kiadás. Bp., 1941, Hornyánszky Viktor. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincél kissé szakadt, egyébként jó állapotban.
Légrády Ottó: Igazságot Magyarországnak! Trianon kegyetlen tévedései. Bp., [cca 1928], Pesti Hírlap Kiadása. Kicsit laza bőrkötésben, "Emlékezzünk Nagy Magyarországról / Magyarország területi és népességi statisztikája Trianon előtt és után" című, utólag ragasztott térképmelléklettel.
A Király Könyve. Lipcse - Budapest - Bécs, 1899, Herzig Miksa. XXIV, (ebből 1 lith. díszcímlap, 1 lith. műmell.; Koloman Moser) 322p. 35 t. (heliogr., feliratozott hártyapapírral, Ferenc József monogramjának szárazbélyegzésével) + 6 feliratozott hártyapapír (ebből 1 kétlapos). A díszmunkát Sigmund Ajdukiewicz, Rudolph Bacher, Benczúr Gyula, Julius Blaas, Joseph Engelhardt, Garay Ákos, Wilhelm Gause, Halmi Arthúr, Joseph Hoffmann, Koloman Moser, báró Myrbach Felicián, Pap Henrik, Tichy János, Ottokar Walter és Theodor Zasche illusztrálták. Kiadói, bordázott gerincű, szecessziós, aranyozott, festett, egészbőr díszkötésben, körül aranyozott élmetszéssel. Réz csatokkal, festett üveg berakásos koronával. Igényesen restaurált.
Bozóky Alajos: Római világ. Művelődéstörténeti rajzok a császárság fénykorából
2. kiad. 2. köt. Bp. 1892. Ráth. 527 l. 20 t. Korabeli aranyozott egészvászon-kötésben