Dévai Bíró Mátyás Devai Mat’as: At Tiz Parantsolatnac. Ah hit agazatinac, am mi at’áncnac, aes ah hit petsaetinec röviden valo mag’arázatt’a. Bp., 1897, MTA. Franklin ny. 142 p. A Krakkóban, 1549? körül megjelent mű, akkor egyetlen ismert teljes példányról készült facsimile kiadás. Egészvászon kötésben, benne egy két ceruzás bejegyzés. Könyvtári duplum, kiadva
Johannes Chrysostomos (Aranyszájú Szent János): Predigten und kleine Schriften I-II. Aus dem Griechischen übersetzt. Mit Abhandlungen und Anmerkungen begleitet. Mit einer Vorrede Herrn D. Romanus Teller... Hrsg. M. Johann Andreas Cramer. Leipzig, 1748, Johann Gottfried Dyck, 662p. Korabeli bordázott egészbőr kötésben, rézmetszetű címlapképpel, színes élmetszéssel, jó állapotban (az előzéklapon ex ...
Christiani Stockii Clavis linguae sanctae novi testamenti aditum aperiens, vocum significationes tum generales, tum speciales ordine concinno exhibens, tam Tironum, quam homiletices et exegeseos cultorum studiis apprime inserviens, ac subinde concordantiarum vicem supplens, cum indice vocum. Editio altera, priori in singulis fere paginis auctior et emendatior. Ienae, apud Ioh. Felicem Bielckium, 1...
Gerely József: A Miatyánk könyve A képeket festette Krzesz J. de Mecina. A keretrajzokat készítette Dörre Tivadar. Fába metszette Morelli Gusztáv. Bp., 1902. Egyházy Ágoston és Társa. 18 sztl. lev. (ebből 7 képtábla, feliratozott hártyapapírral.) Folio. Kiadói, aranyozott, dombornyomásos egészvászon kötésben. Dekoratív díszalbum. (gerincén hibákkal, belül szép állapotban). Ritka! 40...
Třanovský, Jiří: Cithara sanctorum. Pjsně Duchownj wydané. Budapest, 1877, Bucsánszky Alajos. Szlovák imádságoskönyv. Rézlemezekkel díszített kicsit laza bőrkötésben, a gerince megviselt, a négyből három kapocs hiányzik.