Bicskei Jenő: Síkmértan, A ponttól a kör területéig 158 kérdésben, 88 ábrával, segédkönyv példákkal megtanulásra. Második, javított kiadás. Bp., Műszaki Könyvtár Kiadóvállalata. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Grész Leó (szerk.): Hertz és az elektromos hullámok. Harmincnégy ábrával. Technikai Zsebkönyvtár 16-18. szám. Budapest, Németh József Könyvkereskedése. Felvágatlan példány. Kiadói papír kötésben.
Hollós József, Pfeifer Ignác (szerk.) : A műveltség könyvtára - A technika vívmányai. Az utolsó száz évben. Második, Klupáthy Jenő szerkesztői közreműködésével átdolgozott kiadás. 574 szövegképpel, 50 műmelléklettel... , Budapest, 1907, Athenaeum. Szecessziós, aranyozott félbőr kötésben.
Alekxander Bernát, Lenhossék Mihály(szerk.) : A műveltség könyvtára - Az ember. Testi lelki élete egyéni és faji sajátságai. 470 szövegképpel és 36 műmelléklettel. Budapest, 1914, Athenaeum. Szecessziós, aranyozott félbőr kötésben.
Cholnoky Jenő, Kövesligethy Radó (szerk.) : A műveltség könyvtára - A világegyetem. A föld és a csillagvilág fizikai tüneményeinek ismertetése. 379 szövegképpel és 73 műmelléklettel. Budapest, 1913, Athenaeum. Szecessziós, aranyozott félbőr kötésben.