Verne Gyula: Utazás a Föld körül nyolczvan nap alatt. Egyedül jogosított képes kiadás. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Első kiadás! Illusztrált, kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, kissé kopottas, egyébként jó állapotban.
Verne Gyula: Az úszó város. Ötödik egyedül jogosított képes kiadás. Első kiadás! Bp., é.n., Franklin-Társulat. Illusztrált, kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, Kopottas fedőlap,lyukas gerinc, ill. sarok, egyébként jó állapotban.
Verne Gyula: Öt hét léghajón. Ötödik egyedül jogosított képes kiadás. Bp., 1923, Franklin-Társulat. Illusztrált, kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, kissé kopottas, egyébként jó állapotban.
Verne Gyula: A gőzház. I. kötet. Ford.: Szász Károly. Képpekel. (Verne Gyula Összes Munkái) Bp., é.n., Franklin-Társulat. Első kiadás. Kiadói, illusztrált, aranyozott, egészvászon kötésben,kissé viseletes fedőborítóval.
Verne Gyula: A Robinsonok iskolája. Francziából fordította Visi Imre. Második egyedül jogosított kiadás 50 képpel. Bp., 1896, Franklin-Társulat. Illusztrált, kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, jó állapotban.
Sándor Pál jubileumi emlékalbum. Az OMKE elnöke hetvenedik születésnapja és parlamenti tevékenységének harmincadik évfordulója alkalmából. Kiadta az Országos Magyar Kereskedelmi Egyesülés Bp. 1930. Tolnai. Aranyozott egészvászon kötésben.
Domanovszky Sándor: Magyar Művelődéstörténet. I-V. kötet.
I.: Ősműveltség és középkori kultúra.
II.: Magyar renaissance.
III.: A kereszténység védőbástyája.
IV.: Barokk és felvilágosodás.
V.: Az új Magyarország. Bp., 1939-1942 Magy. Történelmi Társ. [Révai]. 636p. + 670p. + 664p. 658p.; 684p. Rendkívül gazdag, részben színes, egészoldalas és szövegközti képanyaggal, táblákkal. Kiadói, aranyozott, bordázott gerincű kissé kopott félbőr kötésben a gerincen néhol kis hibákkal.