Szilágyi Sándor: Lavotta János. A kor és az ember. Budapest, [1930], Könyvbarátok Szövetsége. 150 p. Fűzve, felső sarkán sérült, kiadói aranyozott félbőr-kötésben, magyaros könyvdíszekkel
Schwegler Albert: A bölcselet története. A Koeber-től átnézett és bővített tizenötödik kiadás után. Fordította ifj. Mitrovics Gyula dr. Budapest, 1904, Franklin. Félvászon kötésben, festett lapszél.
Altrichter Ferenc(szerk.): A bécsi kör filozófiája. Gondolkodók sorozat. Bp., 1972, Gondolat Kiadó. Kiadói műbőr kötés, védőborítóval, belsejében toll és ceruzás aláhúzásokkal, kissé kopottas állapotban.
Dr. Hankó Vilmos (szerk.): Universum (Háborús kötet), évkönyv a család és ifjúság számára. Budapest, 1916, Lampel R. Kk. (Wodianer F. és Fiai) R.T. könyvkiadóvállalata.Festett egészvászon kötésben, illusztrációkkal, jó állapotban.
Gyöngysorok. báró Eötvös József összes szép irodalmi műveiből fűzte Vachott Sándorné. Pest., 1861. Heckenast Gusztáv. A rendkívül ritka könyv korabeli, kézzel írott másolata 336p. Korabeli, sérült egészvászon kötésben
Nagy József: Kinek van igaza, ha fiatalok és idősek szemben állnak egymással? Gyakorlati lélektani megfigyelések alapján. Bp., 1943. Füzetecske papír kötésben.
Viebahn György tábornok: Érzéki vagy lelki ember? Fordította: Vargha gyuláné. Bp., 1928 "FÉBÉ" Év Diakonissza Anyaház terjesztése. Füzetecske papír kötésben.
Mikszáth Kálmán (szerk.): Almanach az 1897. évre. Egyetemes regénytár. Budapest, 1897, Singer és Wolfner. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Szép állapotban.
Mikszáth Kálmán (szerk.): Almanach az 1893. évre. Egyetemes regénytár. Budapest, 1893, Singer és Wolfner. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Szép állapotban.