Magyar Elek: Az ínyesmester nagy szakácskönyve. Budapest, 1955, Műszaki Könyvkiadó. Illusztrált, kiadói kemény kötésben. Kissé viseltes fedőlappal, egyébként jó állapotban.
2 régi szakácskönyv reprintje egy kötetben: Bucsányi Gyula: Koplalókúra és részkoplalás. Szépéletünk (Eubiotikus - vegetarius) erdélyi kis szakácskönyve
2 db szakácskönyv-A mi süteményes könyvünk. Gyakorlati útmutatások a torták, mignonok és mindenféle sütemények helyes elkészítésére és díszítésére. Közel félezer képpel és kipróbált eredeti süteményreceptekkel; Bp., 1936, Váncza, Reprint!; Gundel Károly: Kis magyar szakácskönyv. Átdolgozták fiai: Gundel Ferenc és Gundel Imre. Bp., Corvina, Reprint! Kiadói egészvászon és kartonált kötés, mindkettő jó állapotban.
Varró Aladár Béla: Gyógynövények gyógyhatásai. Hazai gyógynövényeink ismertetése, gyűjtésének módja és felhasználásuk a mindennapi életben az egészség szolgálatában. 17 táblán 70 színes képpel 95 egyszínű képpel és 6 egyszínű táblával. Kopottas kiadói félvászon kötésben.