Kenyeres Lajos, ifj. Tildy Zoltán: Védett természeti ritkaságaink. Bp., 1960, Mezőgazdasági Kiadó. Vászonkötésben, szakadt papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
Svachulay Sándor: A természet aviatikusai. Harc a levegőért. Révai Budapest. Műegyetemi Sportrepülő Egyesület, Egész vászonkötésben. Tulajdonosi bejegyzéssel.
Szegedy Istvánné: Népiskolai mezőgazdasági ismeretek. Nemzetnevelők Könyvtára. Budapest, 1943, Országos Közoktatási Tanács. Kiadói félvászon kötésben, jó állapotban.
Brehm, Alfred Az állatok világa 1 kötet
~ ~ Tierleben című nagy művének magyarra átültetett kiadása. Chernel István, Csiki Ernő, Kohaut Rezső és Rátz István közreműködésével szerk. Méhely Lajos. Budapest, 1901, Légrády Testvérek. Kiadói félbőr kötésben, szép állapotban.
Bernstein, A.: A természet könyve. Közérdekű olvasmányok köréből. Tizedik-tizenharmadik füzet. Fordította: Nagy István. Budapest, 1875, Franklin-Társulat. Viseltes, félvászon kötésben.
Bernátsky Jenő: Bevezetés a növénykórtan elemeibe. A fontosabb gazdasági növények betegségei. Bp., [1929], Athenaeum (Gazdasági tanácsadó 31.). Papírkötésben, jó állapotban.
Husz Béla: A beteg növény és gyógyítása. Bp., 1941, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Kicsit kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
A Pesti Hírlap Könyvtára: Az élet útmutatója. 1200 oldal, 606 mélynyomású képpel, 4 térképpel, 66 szövegközti rajzzal és számos színes műmelléklettel. Bp., 1937, Pesti Hírlap. Díszes vászonkötésben, jó állapotban.
Salgó Sándor dr.: Önismeret-Emberismeret. Új gyakorlati jellem,- és képességtan. 260 kép és 4 tábla, 200 analízis. 1944, Pannonia Kiadás. Újrakötve, félvászon kötésben.
Báró dr. Kétly László: A család egészsége. Népszerű orvosi tájékoztató és tanácsadó. Budapest, é.n., Dante. Kissé viseltes kiadói egészvászon kötésben.