Kenyeres Lajos, ifj. Tildy Zoltán: Védett természeti ritkaságaink. Bp., 1960, Mezőgazdasági Kiadó. Vászonkötésben, szakadt papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
Brehm, Alfred Az állatok világa 1 kötet
~ ~ Tierleben című nagy művének magyarra átültetett kiadása. Chernel István, Csiki Ernő, Kohaut Rezső és Rátz István közreműködésével szerk. Méhely Lajos. Budapest, 1901, Légrády Testvérek. Kiadói félbőr kötésben, szép állapotban.
Svachulay Sándor: A természet aviatikusai. Harc a levegőért. Révai Budapest. Műegyetemi Sportrepülő Egyesület, Egész vászonkötésben. Tulajdonosi bejegyzéssel.
Feliczián Vilmos: Csodálatos természet. Barangolás a természettudomány világában. 65 ábrával. Budapest, é.n., Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kiadásban. Jó állapotú.
Bernstein, A.: A természet könyve. Közérdekű olvasmányok köréből. Tizedik-tizenharmadik füzet. Fordította: Nagy István. Budapest, 1875, Franklin-Társulat. Viseltes, félvászon kötésben.
Darwin Károly: Harc a természetben I.-II. A fajok eredete az ember származása. Bp., Magyar ker. közlöny vállalat cca 1900. Szecessziós egészvászon kötésben, jó állapotban
Hetzel Henrik dr., Bölcsházy Kálmán dr.: Állatorvosi szülészet. 1. Agrártudományi Egyetem Tankönyvei. Budapest, 1952, Mezőgazdasági Kiadó. Ragasztós egészvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Reismann Adolf dr.: Magyar bábakönyv. A bábai hivatás gyakorlásáról. Budapest, 1934, Magyar Királyi Állami Nyomda. Kiadói egészvászon kötésben, fedőlap kissé viseltes állapotban.
Kollarits Jenő dr.: Jellem és idegesség. A jellem és az idegesség mibenlétéről, keletkezéséről, valamint az idegesség megelőzéséről. Budapest, 1918, Orvosi Könyvkiadó Társulat. Kissé kopottas kiadói egészvászon kötésben, egyébként jó állapotban.