Paul de Kruif: Bacilusvadászok. Fordította: Detre László. 50 műmelléklet és 73 szövegközi kép. Budapest, Könyvbarátok Szövetsége. Félvászon kötésben, jó állapotban.
Lambrecht Kálmán, Kormos Tivadar: Az ősember. Budapest, 1926, Dante. Kiadói félvászon kötésben.155 szövegképpel és számos táblával. A gerinc borító hiányzik, egyébként jó állapotban.
Z. Tábori Piroska (szerk.): A család tanácsadója. 460 fekete képpel, 32 színes táblával, 24 egyszínű táblával. Budapest, 1930, Dante Könyvkiadó. Kissé viseltes, kiadói félvászon kötésben.
Báró dr. Kétly László: A család egészsége. Népszerű orvosi tájékoztató és tanácsadó. Budapest, é.n., Dante. Kissé viseltes kiadói egészvászon kötésben.
Salgó Sándor dr.: Önismeret-Emberismeret. Új gyakorlati jellem,- és képességtan. 260 kép és 4 tábla, 200 analízis. 1944, Pannonia Kiadás. Újrakötve, félvászon kötésben.
Achille Loria: A szociológia feladata és iskolái. Fordította: Pór Ödön. Budapest, 1907, Grill Károly. Kissé kopottas egészvászon kötésben, szennylap kijár.
Császár Elemér, dr.: A röntgensugárzás és gyakorlati alkalmazása.
Bp., 1934. Kir. M. Természettudományi Társulat. Aranyozott kiadói vászonkötésben. Jó állapotban
Balla Ignác: Edison, több forrásmunka alapján. Az előszót írta Fodor István udvari tanácsos. Nyolc képpel, második kiadás. Bp., 1913, Singer és Wolfner. Kiadói kartonált kötés, gerincnél szakadt, sérült, egy lap kissé szakadt, viseltes állapotban.
Lósy-Schmidt EDe dr., Barát Béla dr.(szerk.): Technikai lexikon. Építészet, mérnöki, és gépészmérnöki tudományok. I-II. kötet. 1800 szövegábrával, 180 képel. Budapest, 1928, Győző Andor kiadása. Aranyozott, kiadói egészvászon kötéseben. 1-2 lap elvált, egyébként jó állapotban.