Sven, Hedin: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben. A kézirat nyomán átdolgozta Kondor Alfréd. 2 térképpel, 22 szövegképpel, 4 színes műmelléklettel, 1 színes panorámával és 44 képmelléklettel. Bp., 1910, Lampel R. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, festett lapszélek, enyhén kopottas állapotban.
Jenovay Jenő: Vitorlákkal a Föld körül. Bp., Lampel R. Kiadói festett egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, belső előlap, hátlap és címlap hiányzik, egy lap kissé szakadt, néhány lap foltos, kopottas állapotban.
Mikkelsen Ejnar: A sarkvidék remetéje
Mikkelsen kapitány kalandjai Fordította Balla Ignác Bp. 1916. Singer és Wolfner. 1 t. 309 p. számos képpel,Kiadói, laza illusztrált félvászon kötésben,
Cholnoky Jenő: Afrika. A Föld és élete. Világrészek, országok, emberek. 240 képpel és térképpel. Bp.,(1936-1937), Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, enyhén kopott állapotban.
Isirkoff: Bulgária. Föld- és néprajz. Turáni Könyvtár. Fordította Cholnoky Jenőné. Átnézte: Cholnoky Jenő dr. Budapest, 1917, A Magyar Keleti Kulturközpont kiadása. Fritz Ármin Könyvnyomdája. Kiadói papír kötésben.
Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek(Man and mistery in Asia). Fordította Sajó Aladár. Bp., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
1908 Turisták lapja - folyóirat a turistaság és honismeret terjesztésére. Komplett évfolyam korabeli, aranyozott félvászon kötésben. 68 képpel és egy térképvázlattal.
1902 Turisták lapja - folyóirat a turistaság és honismeret terjesztésére. Komplett évfolyam korabeli, aranyozott félvászon kötésben. 28 képpel, térképvázlattal és körképpel. Kis hibával.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Keöpe Viktor: A szigetek gyöngye. Lampel és Wodianer, Bp.é.n. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, nagyon szép állapotú.
Kosch, Alois: Zwoa Brettl/ A gführiger Schnee. Das grosse Ski-Einmaleins. A. Kosch Gebr. Richters Verlagsanstalt in Erfurt. é.n. Sok képpel illusztrált kiadvány. Kiadói egészvászon kötésben.