Ölvedi Ignác dr., Száva Péter dr.: A második világháború képei 1939-1945. Sok fényképpel illusztrált kiadvány. Budapest, 1970, Európa. Modern műbőr kötésben.
Világtörténet főtekintettel a magyar nemzet történetére 1648-1913-ig Európa és Amerika nevezetesebb államainak földrajzával. Írta Szölgyémy János kegyes tanítórendi tanár III. kötet. Az új tanterv értelmében átdolgozott harmadik kiadás számos műveltségtörténeti ábrával. Bp., 1914, Lampel R. Kiadói papírkötés, benne színes ceruzás firkákkal, kopottas állapotban.
Laboulaye, Eduard: Az Egyesült Államok története III. Irta --. A 3-ik kiadás után forditotta Szász Domokos. Harmadik korszak. Az Egyesült Államok alkotmánya. 1783-1789. Pest, 1871, Ráth Mór. Korabeli félvászon kötésben, márványozott lapszélekkel, az előzéklapon és a címlapon tulajdonosi bejegyzések, jó állapotú
Marczali Henrik: Nagy képes világtörténet I-XII. kötet 1899. (2,4,5,7 hiányzik) Rendkívül gazdagon illusztrálva színes és fekete-fehér képekkel, térképekkel, hasonmásokkal, mellékletekkel stb. Gerincén aranyozott egységes félbőr kötésben. (mindegyik gerinc elvált a könyvektől, de nagyrészt jó állapotban, megvannak)