CH. R. Gibson: A tudomány hősei. Angolból fordította és a két Bolyai életrajzával megtoldotta Halász Gyula. 24 képpel. Ismeretterjesztő Könyvtár. Budapest, é.n., Franklin. Aranyozott, illusztrált, kiadói egészvászon kötésben.
Kiss Ferencz, Szentágothai János dr.: Az ember anatómiájának atlasza. I-III. Budapest, 1954, Egészségügyi Kiadó. Kiadói karton kötésben, jó állapotban.
Burcsányi Gyula dr. et al.: Az egészség enciklopédiája. Tanácsadó egészséges és beteg emberek számára. Egy színes bonctani képpel, harminckét táblával és száznegyven árával. Első kiadás. Bp., Enciklopédia Rt. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötésben.
Neue deutsche Klinik. Handwörterbuch der praktischen Medizin. Bde. III, IV, VIII, IX, XV/5. Hrsg. v. Georg u. Felix Klemperer. Berlin-Wien, 1929-1938, Urban & Schwarzenberg. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, illusztrációkkal, jó állapotban / Original half-leather binding, illustrated, in good condition