Fényes Elek: Magyarország geographiai szótára, mellyebn minden város, falu és puszta, betürendben körülményesen leiratik. III-IV. kötet. Pesten, 1851, Kozma Vazulnál. Kopottas félbőr kötésben.
Henry S. Landor: Utazás a rejtelmes Tibetben. Számos eredeti fényképpel és rajzzal. Tolnai Világlapja Karácsonyi számának díjtalan melléklete. Budapest, Tolnai. Színes, illusztrált kiadói karton kötésben.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. 100 képpel és 3 térképpel. Bp., Lampel R. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, kissé kopottas állapotban.
Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Angolból fordította Halász Gyula. 67 képmelléklettel és térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Lampel. R. Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, gerincnél szakadt, kopottas állapotban.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Up de Graff, F. W.: Az Amazonasz őserdeiben. 58 képpel, térképpel. Bp., é. n., Lampel R. Könyvkiadóvállalata. Aranyozott vászonkötésben. Kopottas, foltos fedőborítóval.
Bergman, Stern: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, kopottas állapotban.