Oltványi Pál: A jerusálemi szent sír és lovagrendjének rövid története. Szeged, 1882. Endrényi. Kopottas korabeli félvászon-kötésben, az utolsó, szöveget nem érintő oldal hiányzik.
[Fuchs, Xaverius Franciscus:] Methodus recte gubernandi parochiam et dirigendi animas in S. Tribunali poenitentiae. Pars secunda. Tyrnaviae, 1803, Typis Venceslai Jelinek. Mellékötve: Moralis philosophiae Christianae de virtutibus et vitiis tractatus. Posonii, 1803, Typis Georgii Alosii Belnay. A kötet elején a szerző, Fuchs Xavér Ferenc (1744-1807) nyitrai püspök, későbbi egri érsek, Heves és Kül...
Breviarium romanum ex decreto SS. concilii tridentini restitutum, S PII V. Pontificis Maximi jussu editum, Clementis VIII. ac Urbani VIII... teljes, 4 kötet: Pars Hyemalis,Vernalis, Estivalis, Autmnalis. Budae, 1814, Typis Regiae Universtatis Hungaricae. Aranyozott, kiadói egészbőr kiadásban. Kopottas fedőlappal, egy kötet gerince borítója hibás, egyébként jó állapotúak.
Közönséges Isteni Tiszteletre rendeltetett Énekes Könyv, melly Szent Dávid Zsoltárin kívül magában foglal némelly kiválogatott és a Helvétziai vallástételt követő négy superintendentia által jóváhagyott énekeket, egynéhány imádsággal együtt. Debrecen, 1853. Városi könyvnyomda. Kiadói egészbőr kötésben. Viseltes fedőlap.
Szent Biblia, azaz Istennek Ó és Új Testamentomában foglaltatott egész szent írás. Magyar nyelvre fordította Károli Gáspár. Bp., 1930, Brit és Külföldi Biblia-Társulat. Kiadói bordázott gerincű, dombornyomott egészvászon kötés, festett lapszélek, jó állapotban.
Gerely József: A Miatyánk könyve A képeket festette Krzesz J. de Mecina. A keretrajzokat készítette Dörre Tivadar. Fába metszette Morelli Gusztáv. Bp., 1902. Egyházy Ágoston és Társa. 18 sztl. lev. Kiadói, aranyozott, dombornyomásos egészvászon kötésben. Dekoratív díszalbum. Igényesen restaurált. Ritka! 40x52 cm
Fioretti: Assisi Szent Ferenc Virágos kertje. Fordította: Kapossy József. Budapest, 1921, Genius. Illusztrált kiadói félvászon kötésben, jó állapotban.
Didon P.: Jézus Krisztus. Fordították: Kiss János és Sulyok István. 1–2. kötet. Bp. 1892. Kiss János. Pallas ny. 516p. 1t. (A jeruzsálemi templom tervrajza, Jézus Krisztus idejében); 452p. 1 térkép (kihajtható, Palesztina) 2 t. Kiadói festett, dúsan aranyozott, aranymetszett (Gottermayer) kötésben.
Vierholz, Carolomannus [Karlmann]: Resonans e montibus echo, oder der aus den Bergen erschallende Widerhall, das ist: zweyfach-abgetheilte Berg-Predigen welche bestehen in einem dominicali und festivali. Regensburg, 1721, Johann Martin Hagen. Szakadt gerincű, kopott pergamen kötésben, korának megfelelő állapotban.
Szikszay György: Keresztyéni tanitások és imádságok a keresztyén embernek külön-különféle állapotai és szükségei szerint, melyeket a vélek élni akarónak lelki hasznára és épületére három szakaszban készített s kiadott -- Budapest, 1897, Hornyánszky Viktor. Kopott, kiadói, dombornyomott, egészbőr kötésben.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.