Társadalmi lexikon. Tizenhat színes táblával, számos képpel és grafikonnal. Függelékül: A szocialista mozgalmak krónikája. 1750-1928. Budapest, 1928, Népszava. Színes képek hártyapapírral. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben.
Universum: Évkönyv a család és az ifjúság számára. Szerk. Dr. Hankó Vilmos. Bp. 1913. Lampel. Sok vadász és utazás témájú cikkel. Jó állapotú egészvászon kötésben
Az érdekes újság dekameronja. Száz magyar író száz legjobb novellája. Berkes Imre, Gárdonyi Géza, Gellért Oszkár, Jókai Mór, Kemény Simon, Laczkó Géza, Oláh Gábor, Révész Béla, Tersánszky J. Jenő, Thury Zoltán. Budapest, é.n., Légrády testvérek. Aranyozott gerincű, kiadói egészvászon kötésben, kissé viseltes állapotban.
Siklóssy László: A magyar sport ezer éve. I-III. Budapest, 1927-1929, Országos testnevelési Tanács. 1.kötet: A magyar sport őskora. A legrégibb időtől Széchenyi István grófig. (kétszínnyomású festmények, metszetek, 1 t. kihajtható). 2. kötet: Széchenyi- Wesselényi és még egy nemzedék. 1820-1874. (kétszínnyomású ábrák, 2 színes). 3. kötet: A modern sport előkészítése. (színes feliratos hártyával)...
Vörösmarty Mihály összes munkái. Rendezte és jegyzetekkel kisérte Gyulai Pál. Teljes kiadás. 2-8. kötetek. Bp., 1884-1885 Méhner. Aranyozott gerincű, sérült félbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel. A kötések megviselt állapotban, de belül jó állapotú
A Pesti Hírlap Lexikona. A mindennapi élet és az összes ismeretek kézikönyve egy kötetben A-Z. Bp., 1937, Pesti Hírlap. Színes térképekkel,fényképekkel és sok illusztrációval gazdagítva, melyek egy része 2 oldalas, kihajtható. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon kötés, hátsó gerincnél szétvált, sarkoknál kissé kopottas állapotban, borítója foltos, az egyik kihajtható illusztráció a hajtásnál sz...