Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 37

cca 1520 Észak-olaszországi korabeli kotta, 3 színű tintával, pergamenen. Díszes iniciálékkal./ Vintage Italian antiphonar leaf 47,5x35,6cm
11881.

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
142,49
157,14
Ólom plomba Marcantonio Memmo (1536-1615) velencei dózse (1612-1615) idejéből, két oldalán "Marcus Ant. / Memo / Dei gratia dux / Venetiae etc." ill. "M. Ant. Memo [...]" felirattal, a szélein erős lekopásokkal, d: 3,5 cm /  Lead seal from the time of Marcantonio Memmo (1536-1615), Doge of Venice (1612-1615) with inscriptions "Marcus Ant. / Memo / Dei gratia dux / Venetiae etc." and "M. Ant. Memo [...]" on the two sides, with damages on the dges, d: 3,5 cm
11882.

Ólom plomba Marcantonio Memmo (1536-1615) velencei dózse (1612-1615) idejéből, két oldalán "Marcus Ant. / Memo / Dei gratia dux / Venetiae etc." ill. "M. Ant. Memo [...]" felirattal, a szélein erős lekopásokkal, d: 3,5 cm /

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
1645 Német nyelvű levél Körmöcbánya magisztrátusa számára, a külzetén rányomott viaszpecséttel / 1645 A letter in German, sent to the magistrate of Kremnitz, with vax seal on it
11883.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
11884.

1782 II. Ferdinánd magyar király (1619-1637) 1630. évi átíró oklevelének hiteles másolata, amelyben átírja Telekessy István leleszi prépost, később egri püspök ugyanazon évi átíró oklevelét, aki átírja II. Rudolf magyar király (1576-1608) 1601. évi átíró oklevelét, aki átírja hetesi Pethe Márton (1552-1605) nagyváradi püspök, későbbi bács-kalocsai érsek oklevelét, amelyben megerősíti Olaszliszka m...

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
11885.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29
cca 1900 József Nádor és felesége ismeretlen alkotó akvarelljén. Képeslap méretben
11886.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
1902 Darányi Ignác földművelésügyi miniszter által küldött vasúti szabadjegy és saját kézzel írt sorai saját névjegykártyán Szél Kálmán református esperesnek, Tisza Kálmán miniszerelnök temetésére tartó vonatra
11887.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
1918 Bp., A Szent Lukács Gyógyfürdő újévi üdvözlő levele, mely egyúttal tájékoztat az újévi megrendelések lehetőségéről és a fürdő által fenntartott hadikórház tevékenységéről
11888.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
11889.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
98,45
108,57
11890.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
11,92
13,14
1810 Rudnay Sándor hercegprímás aláírása saját nyomott levélpapírján kiadott okmányon
11891.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
1834 Buda, A budaörsi Bösinger Mayerhof szőlőbirtok(szőlészet) tervrajza, 53x36 cm
11892.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft