A százéves Nemzeti Színház az 1937/38-as centenáris év emlékalbuma. Bp., 1938, Pallas Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság. János Pál ex librisszel. Kiadói aranyozott egészbőr kötés, gerincnél kopott, kissé szakadt, lapok kijárnak, kopottas állapotban.
Jászai Mari emlékiratai. Sajtó alá rendezte: Lehel István, rajzokkal ellátta: Haranghy Jenő. Bp., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötés, gerincnél kissé kopott, egyébként jó állapotban.
Szini Gyula(szerk.): Csoda album. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., (1911), Hornyánszky. Illusztrált, kiadói aranyozott, dombornyomott, egészvászon kötés, jó állapotban.
Holger Drachmann: Két lövés. Regény. (Ford. Hetyei József.) Gyoma, 1930. Kner. 183p. Egészvászon kötésben. Ajánlással: "Alapítója és fél évszázadon át vezetője Kner Izidor emlékére a magyar kulturális intézmények számára felajánlotta Kner Izidor könyvnyomdája. Gyoma 1936". Könyvtári pecsétekkel
Magyar Kabaret. Második, tetemesen bővített kiadás. (Kuplék, szatírák, pesti nóták, egyfelvonásosok stb.) Antológia. Összeáll. Hervay Frigyes. Geiger Richard festőművész eredeti rajzaival. Gyoma, 1912. Kner. 394p. Kissé kopott egészvászon kötésben
Lesznai Anna: Édenkert -Versek. Gyoma, 1918. Kner I. 166p. szövegközti, rajzos könyvdíszekkel, amelyek a szerző munkái. Első kiadás! Kiadói, rajzos papírborítóban, amely a szerző munkája. KArton kiadói védőborítóban
Éjfél. Magyar irók misztikus novellái. A novellákat Bálint Aladár gyüjtötte össze. Az előszót Kosztolányi Dezső irta. A címlapot és az illusztrációkat Divéky József rajzolta. Gyoma, 1917. Kner Izidor. 204p. + 11 t. Szép állapotban
Harsányi Kálmán: A tölgyfalevél. Költői elbeszélés négy énekben. Bp., 1903. Nagel Ottó. A szerző saját kézzel írt, hosszas dedikációjával Szieberth Ferenc birkózó részére. Korabeli félvászon kötésben
A magyar könyvgyűjtő kézikönyve. Magyar könyvritkaságok és kézikönyvek 1888-1938. közt elért árainak jegyzéke. Összeállították: Makkai László és M. Horváth Magda. Budapest, 1939. OSZK [Sylvester nyomda]. Egészvászon védőborítóban az eredeti papírborító bekötve. Jó állapotban. Egy lap ragasztott.