Malonyai Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. 24 műmelléklettel és 110 képpel, vázlattal. Budapest, 1898, Singer és Wolfner. Kiadói dombornyomásos egészvászon kötésben, az első táblán fémplakettel. Javítandó külső gerinc. Néhány lap kijár)
Ortutay Gyula: A magyar népművészet I. A csonka haza. Bp., (1941), Franklin Társulat. Kiadói egészvászon kötés, fotókkal, színes képekkel illusztrált, néhány lap kijár, lapok néhol foltosak, kissé kopottas állapotban.
Ortutay Gyula: A magyar népművészet II. Erdély. Bp., (1941), Franklin Társulat. Kiadói egészvászon kötés, fotókkal, színes képekkel illusztrált, lapok néhol foltosak, kissé kopottas állapotban.
Levey, Michael: A festészet rövid története. Giotto-Cézanne. Bp., 1972, Corvina. Rengeteg színes illusztrációval. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Nyugat-európai festészet az Ermitázsban, XIX-XX. század. Összeáll.: Kosztyenyevics, A. Leningrád - Bp., 1976, Auróra Művészeti Kiadó - Corvina Kiadó. Számos színes, érdekes képpel. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Thoroczkay Wigand Ede: Wigand architectura. Bp., 1936. Magyar Királyi Egyetemi Nyomda. A szerző 1907-1934 között készült műveinek kliséivel. Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Deutschlands Kunstschätze, Eine Sammlung der hervorragendsten Bilder der berliner, dresdner, münchner, wiener, casseler und braunschweiger Galerien, mit erläuterndem Text von Adolph Görling und eine Reihe von Portraits der bedeutendsten Meister mit biographischen Notizen von Alfred Woltmann und Bruno Meyer. I. Band. Leipzig, 1871, Verlag von A. H. Payne. Kiadói dombornyomott, aranyozott egészvászo...