Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Gubányi Károly - Öt év Mandzsuországban Lóczy Lajos előszavával. Bp., [1906.] Lampel R. Kiadói vászonkötésben. Jó állapotban. [
Mikkelsen Ejnar: A sarkvidék remetéje Mikkelsen kapitány kalandjai Fordította Balla Ignác Bp. 1916. Singer és Wolfner. 1 t. 309 p. számos képpel,Kiadói, laza illusztrált félvászon kötésben,
Nagy Béla: Fölfedezők világjárók. Híres kutatók utazásai a legrégibb időktől Amundsenig. Bp. é.n. Hajnal 239p. (szövegközti képekkel) Aranyozott, kiadói vászonkötésben, jó állapotban.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. 100 képpel és 3 térképpel. Bp., Lampel R. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötésben
Bánfi János: Magyar László utazásai és kalandjai. Az érettebb ifjuság számára Budapest, 1892. Révai. 300 + [4] p. Lapszámozáson belül számos egészoldalas táblával és szövegközti illusztrációval. Festett, aranyozott kiadói egészvászon kötésben, erősen megviselt állapotban, lapok foltosak, néhol szakadtak
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Baktay Ervin: A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain Nyugati Tibetbe. Száz képpel és két térképpel. Bp., é. n., Lampel R. Aranyozott vászonkötésben, sérült gerinccel
Hübner Sándor: A brit birodalmon keresztül. Függelékül A "La France" póstahajó égése 1886. deczember 20-án. Első kötet. Huszonhat képpel. Budapest, 1892, Ráth Mór. Több helyen firkált, illetve szakadt az oldal. Kissé viseltes, illusztrált kiadói egészvászon kötésben.
Cholnoky Jenő: Afrika. A Föld és élete. Világrészek, országok, emberek. 240 képpel és térképpel. Bp.,(1936-1937), Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, enyhén kopott állapotban.
Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek(Man and mistery in Asia). Fordította Sajó Aladár. Bp., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.