Arany János Kapcsos könyve. Az utószót írta Keresztury Dezső. [Bp.], 1982, Akadémiai Kiadó - Helikon. Arany János híres "kapcsos könyvének" 3. hasonmás kiadása. Sajtolt rézlemez kapoccsal, műbőr kötésben, papír tokban, jó állapotban.
F. W. bain: A hajnal leánya. Hindu elbeszélés. + F. W. Bain: Az égszinkék ital. Hindu szerelmi történet. Baktay Ervin fordítása. Bp., 1920. Rózsavölgyi. Egyik egészvászon, másik papír kötésben
Megjött végre a várt szerelem. Ókori költők szerelmes versei Reich Károly rajzaival. Szerk.: Lothringer Miklós. Bp., 2000, Auktor Könyvkiadó. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Hinnells, John R.: Perzsa mitológia. Bp., 1992, Corvina (A mítoszok világa). Számos színes, illetve fekete-fehér illusztrációval. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
A Karinthyak. Egy budapesti művészcsalád száz éve képekben 1887-1992. Vál.: Karinthy Ferencné, Jovánovics Miklós. Bp., [1995], Littoria Könyvkiadó. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Révai nagy lexikona. 4.; 6.; 7.; 12.; 14.;. kötetek. Bp., 1911-1922, Révai Irodalmi Intézet. Dombornyomott, gazdagon díszített vászonkötésben, az egyes kötetek gerince kicsit kopott, kötetenként változó állapotban.
Flammarion Camille: A világ vége. Ford. Kenedi Géza. Laurens, Bayard és mások képeivel.
Bp. 1894. Légrády. 1 t. 2 sztl. lev. 387 p. 1 sztl. lev. Gazdag képanyaggal. Kiadói, aranyozott félbőr-kötésben, szép állapotban.
Balzac: Pajzán históriák. Egybengyűjtötte Touraine apátságaiban és napvilágra hozta nemes - - úr. A' francia betűről tiszta magyar nyelvre fordította Adorján Mihály. A' színes képek a' francia Dubout mester remekei. Nyomtattatott A' Magyar Helikon költségin Budapesten, az MCMLX-ik évben. Sorszámozott 440. példány! Kiadói félbőr kötésben, védőborítóval, szép állapotban.