K. Nagy Sándor: A jobbágyság története. Nagybecskereken, 1891, Pleitz Pál Könyvnyomdája. Kiadói, aranyozott félbőr kötésben, kissé kopottas állapotban.
Sebess Dénes: Bethlen István gróf. Történelmi korrajz, egy kortárs feljegyzései. Bp., 1928, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kopott, díszes félműbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
Gracza György: Magyar szabadságharc története. I.-V. kötetek. Reprint kiadás! Komplett! Az aradi 1848-49-iki Ereklyemuzeum S A Gr. Kreith-féle gyűjtemény képeivel s a Bécsi Csász. Udvari Levéltár képeivel. Budapest, é.n., Lampel. Díszes, aranyozott, festett, dombornyomásos kiadói egészvászon-kötésben, hibátlan állapotban
Makkai-Szász: Erdély története napjainkig I.-III. kötet. Bp., 1988 Akadémiai kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, védőborítóval, lapok felső éle kissé koszolódott
Apponyi Albert, Berzeviczy Albert et al.: Igazságot Magyarországnak! A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság. Kicsit laza vászonkötésben, a térképmelléklet hiányzik, egyébként jó állapotban
Apponyi Albert, Berzeviczy Albert et al.: Igazságot Magyarországnak! A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság. Kicsit laza vászonkötésben, a térképmelléklet hiányzik, gerince utólag ragasztott, egyébként jó állapotban.
Losonci István: Hármas kis-tükör melly Magyarország 1. legújabb földleírását II. régibb és legujabb polgári állapotát, III. A' magyar nemzetnek régibb és legujabb történetét híven ábrázolja. Hetedik kiadás. Pesten, 1836, Trattner Károly. A címlapon jelzett két térkép közül az csak az Erdély van meg. Borító nélkül, kissé viseltes