cca 1700-1830 Helytartótanácsi, kancelláriai és egyéb hivatalos levelek gyűjteménye. Összesen 20 db rajta számos főrangú ember és családi sarj aláírásával (Almásy, Brunswick, Darvas, Mednyánszky, Zichy...) Latin, német és magyar nyelven is. Érdekes, kutatásra érdemes anyag /
cca 1700-1830 20 letters of the Governing Council, and the Royal Chancery with autograph signatures of important persons. In Latin, German and Hungarian. For researchers as well.
cca 1750-1850 A Bodroghy, másként Pap nemesi család részére I. Ferdinánd magyar király által 1563-ban adományozott címer képe, festett selyem, üvegezett fa keretben 40×32 cm
Az örökös osztrák tartományok területéről kiutasítottak névsora 1808-1809-ből: Verzeichniss der Abgeschaften aus den K. K. deutschen Erbstaaten vom 1. October 1808 bis Ende des Jahrs 1809. 104p.
A lapokon a kiutasítottak neve, foglalkozása, születési helye, vallása, kora, családi állapota, a kiutasításának oka, az ügyben eljáró hatóság és a kiutasítás dátuma olvasható. / List of the persons expelled from the territory of the German states from 1 October 1808 to the end of 1809. The list shows the datas of the persons and the reason for expulsion. 102p. 23x36 cm
1826 Kéziratos fizika könyv, kb 300 oldalon, latin nyelven, néhány ébréval, érdekes írásokkal pl.: laterna magica, elektromosság. Megszakadó, majd újra kezdődő oldalszámozással, kissé sérült borítóval / 1826 Hand written physics book in latin, with some figures in tattered binding
cca 1840 Karva (Esztergom vm.; ma: Kravany na Dunajom, Szlovákia), özvegy Lippay Ferencné Bíró Erzsébet magyar nyelvű hagyatéki leltára, a házban található és a házkörnyéki használati tárgyak összeírásával
1870 Zichy Antal (1823-1898) a magyar főrendiház tagja, a Kisfaludy Társaság tagja, Zichy Mihály festő testvére, tanfelügyelőként saját kézzel írt levele