K. Nagy Sándor: A jobbágyság története. Nagybecskereken, 1891, Pleitz Pál Könyvnyomdája. Kiadói, aranyozott félbőr kötésben, kissé kopottas állapotban.
Justice pour la Hongrie. Les erreurs cruelles du traité de Trianon. Szerk.: Légrády Ottó. Bp., [1930], Légrády Testvérek. Számos érdekes írással, képpel és illusztrációval. Díszes, aranyozott vászonkötésben, jó állapotban. Mellékelve hozzá Légrády Ottó (1878-1948) újságíró, szerkesztő személyes hangvételű, saját kezűleg aláírt levele Genfben élő azonosítatlan szerkesztőtársa(?), D. Téglás részére....
Seress László: Napóleon. I-IV. kötet. Teljes!. Bp., én. Singer és Wolfner. Korabeli egységes egészvászon sorozatkötésben. Számos egészoldalas képmelléklettel.
Marczali Henrik: Nagy képes világtörténet I-XII. kötet 1899. (2,4,5,7 hiányzik) Rendkívül gazdagon illusztrálva színes és fekete-fehér képekkel, térképekkel, hasonmásokkal, mellékletekkel stb. Gerincén aranyozott egységes félbőr kötésben. (mindegyik gerinc elvált a könyvektől, de nagyrészt jó állapotban, megvannak)
Magyarország történelme, földje, népe, élete, gazdasága, irodalma, művészete Vereckétől napjainkig. 1-5. kötet. 1.Történelem. 544 p. 2. Állami és gazdasági élet. 482 p. 3. A magyar föld. 470 p. 4. Tudomány, irodalom, egyházi élet. 406 p. 5. Művészet, sport, statisztika. 420 p. Bp. (1929) Franklin. 5 db. Aranyozott kiadói félbőr-kötésben.
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben I-III. (reprint) 1986, Európa. Aranyozott, festett egészbőr kötésben, szép állapotban. Kiadói tékában.