13879.
245. Lezárult gyorsárverés
Könyvek: Egyéb ritkaságok
18 000 Ft
46,63 EUR, 51,43 USD
Siklóssy László: A magyar sport ezer éve. I-III. Budapest, 1927-1929, Országos testnevelési Tanács. 1.kötet: A magyar sport Å‘skora. A legrégibb idÅ‘tÅ‘l Széchenyi István grófig. (kétszÃnnyomású festmények, metszetek, 1 t. kihajtható). 2. kötet: Széchenyi- Wesselényi és még egy nemzedék. 1820-1874. (kétszÃnnyomású ábrák, 2 szÃnes). 3. kötet: A modern sport elÅ‘készÃtése. (szÃnes feliratos hártyával). ( reprint levél, kétszÃnnyomású fotókkal). Egyedülálló munka a magyar sport életébÅ‘l. Az elsÅ‘ kötet a lovagi tornáknak, vadászatoknak szentel több fejezetet, mÃg a 2. kötet a lovassport fejlÅ‘dését mutatja be. A 3. kötet a XIX. szd. utolsó harmadában divatossá váló, már olimpiai sportágakkal foglalkozik. Több száz rajz, fotó, festmény, reprint gazdagÃtja a köteteket. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. FedÅ‘lapok kissé foltosak, a 3. kötet gerinc enyhén szakadozott, egyébként jó állapotú.