A Pallas Nagy Lexikona Az összes ismeretek enciklopédiája. 1-18. kötet. Pótkötetekkel. Budapest, 1893-1904. Pallas. Szövegközti képekkel, térképekkel, chromolitográfiákkal gazdagon illusztrálva. Egységes, aranyozott gerincű, kiadói félbőr kötésben. Néhány kötet gerince sérült, de a legtöbb ép, néhol kopásokkal. A sorozatban benne az összes vármegye térképe, valamint más térképek, szép litho táb...
Siklóssy László: A magyar sport ezer éve. I-III. Budapest, 1927-1929, Országos testnevelési Tanács. 1.kötet: A magyar sport őskora. A legrégibb időtől Széchenyi István grófig. (kétszínnyomású festmények, metszetek, 1 t. kihajtható). 2. kötet: Széchenyi- Wesselényi és még egy nemzedék. 1820-1874. (kétszínnyomású ábrák, 2 színes). 3. kötet: A modern sport előkészítése. (színes feliratos hártyával)...
Damon, Marjorie: Kettő a kislány. Vidám elbeszélés fiatal lányok számára. Róna Emmy rajzaival.Bp., 1943, Dante. Illusztrált kiadói félvászon kötésben.Jó állapotban.
Baranyai népmesék. Bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel kíséri Banó István. Bp. 1941. Franklin. 301 l. Új magyar népköltési gyűjtemény. II. Laza kiadói papírkötésben
Abonyi Lajos Munkái. Két kötet a sorozatból. Sajtó alá rendezte Endrődi Sándor. Bp., 1905-1907, Révai. Festett Gottermayer féle egészvászon kötésben. Jó állapotban
Vörösmarty költeményei I.-II. kötet. Rendezte és jegyzetekkel kisérte: Gyulay Pál. Budapest é.n. Méhner Vilmos. Festett egészvászon kötésben. Tollal írt bejegyzésekkel néhány lapon