Darnay-Dornyay Béla dr. et alii: A Gyöngyösi csárda. Ez a könyv a Gyöngyösi csárda 250 éves fennállásának emlékére készült. Illusztrált kiadói papír kötésben.
Tisza Etelka: Nagy és dicső emberek történetei. I. rész. Budapest, é.n., Légrády. Szecessziós, kiadói félvászon kötésben. Kissé kopottas gerinccel, elszíneződött fedőborítóval.
Kmetykó János: Testnevelési vezérkönyv. A népiskolai testnevelés teljes anyaga havi feldolgozásban. Bp., 1934 Szerzői. Papírkötésben, majd minden oldalon szövegközti ábrákkal
Holger Drachmann: Két lövés. Regény. (Ford. Hetyei József.) Gyoma, 1930. Kner. 183p. Egészvászon kötésben. Ajánlással: "Alapítója és fél évszázadon át vezetője Kner Izidor emlékére a magyar kulturális intézmények számára felajánlotta Kner Izidor könyvnyomdája. Gyoma 1936". Könyvtári pecsétekkel
Móricz Zsigmond: Vidéki hírek és más elbeszélések. Bp., 1917, Táltos Kiadása. Első kiadás! Haranghy Jenő illusztrációival. Kiadói egészvászon kötés, belül a gerincnél kissé levált, egyébként jó állapotban.
Juhász Ferenc: Harc a fehér báránnyal. Bp., 1965, Szépirodalmi Könyvkiadó. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötés, sérült védőborítóval, egyébként jó állapotban.
Szini Gyula(szerk.): Csoda album. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., (1911), Hornyánszky. Illusztrált, kiadói aranyozott, dombornyomott, egészvászon kötés, jó állapotban.