Czifray István:Magyar nemzeti szakácskönyv,a magyar gazda asszonyok számára. Ötödik kiadás.Híres, számos kiadást megért munkája az első magyar nyelven nyomtatott szakácskönyv, amiben őrölt pirospaprikával készült receptek is találhatók. Pesten, 1833. Sérült fatáblás papírkötésben. A címlap hiányzik.
Fülöp Margit: Margit néni süteményes könyve. Bp., 1957, Minerva. Kiadói papírkötés, javított, belül a gerincnél levált, tollas bejegyzéssel, egyik lapja szakadt, kopottas állapotban.
Bourdain, Anthony: A konyhafőnök vallomásai. Mi zajlik a kulisszák mögött? Bp., 2004, Tericum. Kicsit kopott kartonált papírkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Wass András: Kertgazdaság. A hasznothajtó kert üzemágainak egész évi munkái. Termelés, növényvédelem, értékesítés. Bp., 1939, szerzői kiadás. Számos érdekes illusztrációval. Kicsit kopott vászonkötésben, a lapszélek egy része foltos, egyébként jó állapotban.