Eötvös József: A karthausi. Regény. I.-II. kötet egybekötve. Bp. 1894. Ráth Mór. 252 l.; 294 l. Díszes, aranyozott, festett kiadói Gottermayer-féle egészvászon-kötésben, aranyozott lapszélekkel. Egy apró foszlástól eltekintve nagyon szép állapotban. Tulajdonosi névbejegyzéssel.