2 000 Ft
[Gvadányi József]: Pöstényi förödés a' mellyet egy magyar lovas ezredbül való százados az ottan történt mulatságos dolgokkal élő magyar nyelven versekbe foglalt 1787. esztendőbe, Rák havának 12. napján. Bp., 1921., Rózsavölgyi és társa. Az első kiadás (Csöbörcsök, 1787) reprintje, készült 1500 példányban. Kicsit sérült papírkötésben, egyébként jó állapotban.