Marczali Henrik (szerk.): Nagy Képes Világtörténet I-XII. kötet (teljes). I. kötet: A Kelet ókori népeinek története. II. kötet: A görögök története a római hódítás koráig. III. kötet: A rómaiak története. IV. kötet: A népvándorlás kora. V. kötet: A hűbériség és a keresztes hadjáratok kora. VI. kötet: A középkori intézmények bomlása és a renaissance. VII. kötet: A reformatio kora. VIII. kötet: Az ...
A mai világ képe. I-IV. köt. (4 db) Teljes! Bp. (1935) KMENY. 607p. 536p. 526p., 576p. I. Szellemi élet. Szerk.: Kornis Gyula. Világnézet, kultúra, erkölcs, tudomány, művészet stb. II. Politikai élet. Szerk.: Gratz Gusztáv. A jelenkor politikája. Politikai rendszerek stb. III. Gazdasági élet. Szerk.: Hegedűs Lóránt. A világháború hatása, közlekedés, világgazdaság stb. IV. Természettudomány és tech...
Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Az utolsó hatvan esztendő világpolitikai eseményei. Készült a Könyvbarátok Szövetsége számára. Bp. 1932. Második kiadás. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 371 p. Aranyozott kiadói félbőr kötésben
Quincke, Wolfgang: Katechismus der Kostümkunde. Leipzig, 1889, Verlagsbuchhandlung J. J. Weber. Sok érdekes illusztrációval. Eredeti, díszes egészvászon kötésben, jó állapotban
A nagy francia forradalom és Napóleon. I-V. köt. Írták: Adorján Andor, Kéry Pál, Seress László és Zilahi Kiss Béla. Szerk. Borovszky Samu. Bp. é. n. 1910 körül, Orsz. Monografia Társ. Szövegközti képanyaggal és önálló táblákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, az elülső kötéstáblákon rézplakettbe foglalt színes képekkel. Restaurált.
Montesquieu: Európa egységéről. A törvények szelleme és a Perzsa levelek válogatott részei. Fordította és az előszót írta: Rózsahegyi Zoltán. Bp., 1943. Phönix. 128 p.