Fraknói Vilmos: Egyháznagyok a magyar középkorból. Az "élet" könyvei. Budapest, 1916, Az "élet" irodalmi és Nyomda Részv. Társ.Foltos kiadói egészvászon kötésben.
Dr. Cholnoky Jenő: Hazánk és népünk egy ezredéven át. A magyarság hajdan és most. 133 képpel és több szövegközti ábrával. Könyvnapi kiadás. Bp., Somló Béla Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, kissé piszkos, kopottas állapotban.
Károlyi Árpád: Buda és Pest visszavívása 1686-ban. Átdolg. Wellmann Imre. Bp., 1936, Budapest székesfőváros házinyomdája. Későbbi műbőr kötésben, jó állapotban.
Salamon Ferenc: Buda-Pest története. Első rész: Buda-Pest az Ó-korban. Második rész: [Budapest a középkorban.] Harmadik rész: Kútfő bírálatok. Melléklet a Budapest története második részéhez. A főváros megbízásából írta Salamon Ferencz. 1-3. kötet. Budapest, 1878-1885, Athenaeum. Az első kötet félvászon kötésben, a 2 ill. a 3. kötet bordázott gerincű, aranyozott,félbőr kötésben. Festett lapszélek. Szép állapotúak.
Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. I.-VIII. kötet. Teljes! Tárgymutatóval együtt. Első kiadás! Bp., 1928-1933, K. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötésben, Egységes, kardos címlappal. Szép állapotú sorozat, némelyik eredeti tékában
Takáts Sándor: Komáromi Daliák a XVI. században. Különlenyomat a "Budapesti Szemle" 390, és 391. számából. Budapest, 1909, Franklin. Kiadói papír kötésben.
Mangold Lajos: A magyarok története a középiskolák harmadik és negyedik osztálya számára. Térképekkel és illusztrációkkal. 6. kiadás. Bp., 1900, Franklin-Társulat. Félvászon kötés, elején ceruzás bejegyzésekkel, belső borítólapja kissé kijár, egyébként jó állapotban.
Szilágyi Sándor, Kozma Andor, Ágai Adolf, Herczeg Ferenc, Jókai Mór, Mikszáth Kálmán et alii: A Király könyve (IFJ).
Lipcse, Budapest, Bécs, 1899. Herzig Miksa kiadása. Számos szövegközti és egészoldalas képpel. Kiadói, bordó egészvászon-kötésben.
Egyetemes történet. Szerk. Hóman Bálint, Szekfű Gyula, Kerényi Károly. 1-4. köt. Komplett sorozat. 1. Az ókor története. Szerk. Kerényi Károly. 2. Váczy Péter: A középkor története. 3. Hajnal István: Az újkor története. 4. Iványi-Grünwald Béla: A legújabb kor története. Kiad. A Magyar Szemle Társaság. Bp., [1935]-1937., Révai. 4 db.Első kiadás. Egységes korabeli, márványmintás félbőr kötésben
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.