A Balatonnal kapcsolatos nagy, vegyes könyvtétel, érdekes témákkal: Rigler Gusztáv: Adatok a Balatonparti talajvizek ismeretéhez. Bp., 1911, Kilián Frigyes (A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. 1. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. 2. rész: A Balaton hidrografiája. Függelék). Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.; A Balatonmellék paleontológiája. Kia...
Pongrácz Árpád: A kozmetikus kézikönyve. Ipari Szakkönyvtár 21-22. Bp., 1937, Az Ipari Tanfolyamok Országos vezetősége. Kissé viseltes félvászon kötésben.