Föld Aurél: Fuss vagy Fizess... (Egy sportsman naplója)
Bp., 1942, Kalász Könyvkiadó Rt. 248 p. + 16 t.
Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben. Számozott, 490. számú példány.
Homeri Odyssea cum Batrachomyomachia hymnis ceterisque poematiis Homero vulgo tributis. I-II kötet egybekötve. Halle an der Saale, 1784. Viseltes korabeli félbőrkötésben.
Az első előzéklap hiányos.
Verne Gyula: Egy kínai viszontagságai. Franciából fordította: Zigány Árpád. Bp., é.n. Franklin-T. 211 l. számos szövegközti metszett képpel, gazdagon illusztrálva. Kiadói, illusztrált, festett, (bordó) egészvászon kötésben.
A gerinc felső része kissé sérült.
Orbók Attila: Páris élete. Bp., 1927. Stádium. 245 p.
A borítót Byssz Róbert festette, a fejléceket Pérely Imre rajzolta. A többi illusztráció Dobay Székely Andor, Rónay Kázmér, Vaszary Gábor és Vértes Marcell munkája. A szerző dedikációjával Endrődi Béla írónak: Endrődi Bélának nagy szeretettel és igaz barátsággal: Orbók Attila. Kiadói papírkötésben, a gerinc pótolt, javított.
Komáromi János: Harangoz a mult - Különös utazás. (Komáromi János munkái XVI.) Bp., é.n., Genius. 236 l. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. A szerző dedikációjával:
Dr. Vértessy István községi orvos úrnak, hazafias üdvözlettel: Komáromi János
Von Hahn, Alban: Buch der Spiele. Encyklopädie sämtlicher bekannten Spiele und Unterhaltungsweisen für alle Kreise. Zweite Auflage. Mit 227 Abbildungen. leipzig, 1897, Verlag und Druck von Otto Spamer. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, kopottas állapotban.