A magyar szabadságért. A Magyar Kommunista Párt vértanúi. Bp., 1946. Szikra Irodalmi, Lapkiadóvállalat és Nyomdai Rt. 151 p. Egész oldalas és szövegközti képekkel. Korabeli félvászonkötésben, az eredeti borító felragasztva. Könyvtári példány volt.
Ötéves tervünk: Béketerv. A Népművelési Minisztérium kiadása. Bp., 1951, Művelt Nép. 224 p. Kiadói illusztrált félvászonkötésben. Számos korabeli fotóval.
Baróti Lajos dr., Szalay József dr.: A Magyar nemzet története. I-IV. kötet. I. kötet: Magyarország az Árpádház kihaltáig. 250 szövegképpel és 34 műmelléklettel. II. kötet: Magyarország a vegyes házakból származott királyok korában. 250 szövegképpel és 19 műmelléklettel. III. kötet: Magyarország a Habsburg-házból való választott királyok korában. 325 szövegképpel és 29 műmelléklettel. Magyarország a Habsburg-házból s a Habsburg-Lotharingiai házból származott örökös királyok korában. 248 szövegképpel és 36 műmelléklettel.
Gazdagon díszített, aranyozott kiadói egészbőr kötésben. GErincek ragasztottak, egyébként szép.
Nagy Géza - Nemes Mihály: A magyar viseletek története. Szövegét írta Nagy Géza. Rajzolta és festette Nemes Mihály.
Bp. (1900) Franklin. 1 t. (díszcímlap) XXXIX t. (színes kép) 71 t. (fekete-fehér grafika) XLVII, 240 p. 1 lev. Restaurált, az eredeti vászonkötés felhasználásával készült kötéssel, belöl az eredeti szennylapok felhasználásával. Sok táblán alig észrevehető, néhány táblán jól látható szakadás nyomaival. Összességében belül tiszta állapotban.
Szilágyi Sándor (szerk.): A magyar nemzet története.
Hatodik kötet. Magyarország története II. Mátyástól III. Ferdinánd haláláig. Írta Angyal Dávid. Budapest, 1898, Athenaeum. Díszes, aranyozott, kiadói félbőr kötésben. Gerinc kissé javításra szorul, a hátoldal elszíneződött, egyébként jó állapotban.