Seress László: Napoleon. (Karriérek) Bp., 1912, Karriérek (Hungaria nyomda). Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. A gerinc kissé sérült. A hátsó előzéklap hiányzik. Könyvtári példány volt.
Udvari élet a franczia királyok alatt. Bp., 1908., Franklin. 336 p. 78 egész oldalas és szövegközti illusztrációval. Korabeli, az eredeti selyemripsz kötést imitáló félvászonkötésben. A gerinc sérült.
Marczinkó Ferenc, Pálfi János, Várady Erzsébet: Az antik világ és a keresztény Európa története a honfoglalásig. A gimnázium és leánygimnázium IV. osztálya számára. Bp., 1941, K.M. Egyetemi Ny. 132p. Szövegközti rajzokkal. Korabeli félvászonkötésben, az eredeti címlap felragasztva.
Vörös Győző: Taposiris Magna. Isis kikötője. Alexandriai magyar ásatások. 1998-2001. Bp., 2001, Egyiptomi Magyar Ásatások Baráti Körének kiadványa. 203 p. Kiadói modern keménykötésben. Számos fotóval.
Quincke, Wolfgang: Katechismus der Kostümkunde. Leipzig, 1889, Verlagsbuchhandlung J. J. Weber. Sok érdekes illusztrációval. Eredeti, díszes egészvászon kötésben, jó állapotban
K. Nagy Sándor: A jobbágyság története. Nagybecskereken, 1891, Pleitz Pál Könyvnyomdája. Kiadói, aranyozott félbőr kötésben, kissé kopottas állapotban.