Richard, J.: Oczeánográfia Ford.: Pécsi Albert Bp. 1912. Kir. M. Termtud. Társ. 576 p. 344 képpel és ábrával. Kiadói, illusztrált, aranyozott Gottermayer egészvászon sorozatkötésben. Hátulján foltos.
A természet világa I.-III. kötet. A csillagos ég. I. A légkör. II. A föld és a tenger. III. Bp. 1938-1939. Kir. Magy. Term.Tud. Társ. A Természettudományi Társulat 100 éves fennállásának emlékére adta ki ezt a reprezentatív munkát. Kopottas, foltos, kiadói, aranyozott félbőr kötésben.
Emery, Henry: A növények élete. A növényvilág leírása. 432 ábrával és műlapal. Bp., 1883. Franklin ny. 783 p. Kiadói, aranyozott gerincű, bordás félbőr kötésben.
Szaktanácsok az élővilág köréből. Budapest Főváros Állat- és Növénykertjének Ismeretterjesztő Füzetei 22. szám. Bp., 1965. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Ernst Walther: Taschenbuch für Pilzsammler. Eine Anleitung zur Kenntnis der wichtigsten eßbaren, giftigen... Pilze Gegenüberstellung von Doppelgängern. Leipzig, 1918, Hesse. Kopottas kiadói papír kötésben. Képekkel illusztrált kiadvány.
Természettudományi Közlöny. Közérdekű ismeretek terjesztésére kiad. a K.M. Természettudományi Társulat. 1869-1948. 3 db kivételével az összes évfolyam!
Az induló számtól teljes gyűjtemény rengeteg illusztrációval, az elején fa és acélmetszetekkel. (Hiányzó évfolyamok: 1884., 1887., 1945.) A lapok mind jó állapotban, különféle, nagyrészt aranyozott egészvászon díszkötésben, 4-5 kötet gerince hibás, a többi jó állapotban. A sorozathoz tartozik még: Andorkó Kálmán: Névjegyzék és tárgymutató a K. M. Természettudományi Társulat folyóirataihoz 1841-től 1941-ig, valamint Gombocz Endre: A Királyi Magyar Természettudományi Társulat története 1841-1941.
Egyben ritkán látható, könnyen kiegészíthető, szép gyűjtemény.
Jelentés a m. kir. földtani intézet 1916. évi szerbiai tanulmányútjáról. Függelék a nagy. kir. Földtani Intézet évi jelentéséhez 1916-róll. Bp., 1917, Fritz Ármin. Kissé kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.