Gubányi Károly: Ausztrália. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel és Wodianer. Aranyozott kiadói vászonkötésben. A gerinc alsó részén kisebb sérülés.
Austine, Waddell L.: A rejtelmes Lhassza és az 1903-1904. évi angol katonai expedició története. Bp., 1910, Lampel R. Könyvkereskedése, 1. kiad. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Díszes aranyozott kiadói egészvászon kötésben.
Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába. Angolból fordította Halász Gyula. 100 képpel és térképpel. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Kiadói díszes, aranyozott, egészvászon kötésben, jó állapotban.
Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak Csillaga" ("Stella Polare") az Északi Sarktengeren 1899-1900 II. Bp. 1902. Lampel. 199 p. 3 mell. A Magy. Földrajzi Társ. Könyvei V. Ilusztrált kiadói félvászon-kötésben. Könyvtári példány volt.
Roald Amundsen, Lincoln Ellsworth: Az Északi Sark meghódítása. A magyar kiadást sajtó alá rendezte dr. Cholnoky Jenő. Bp., 1926, Pantheon. 272 p. + 60 tábla + 1 térkép. Kiadói, kopottas aranyozott egészvászon kötésben.
Martin Johnson: A kannibálok szigetén. 'A világ körül' sorozat. Bp., é.n., Dante kiadás. 211 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. A gerinc felső részén apró szakadás.
Taschen-Atlas der Schweiz, politisch-statisch in 26 farbigen Karten Bernm 1917, Geographischer Karten-Verlag Kümmerly & Frey. Kiadói egészvászon-kötésben. Ex libris pecséttel.