Fuchs, Eduard: Az újkor erkölcstörténete. 1-3. köt. Bp., 1926, Világirodalom. Kicsit kopott, díszes, aranyozott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Marczali Henrik: Az abszolutizmus kora. Nagy Képes Világtörténet IX. kötet. Bp., Franklin-Társulat, Révai Testvérek. Kiadói aranyozott félbőr kötés, festett lapszélek, kissé kopott állapotban.
Marczali Henrik: Korunk állami és társadalmi alkotásai. Nagy Képes Világtörténet XII. kötet. Bp., Franklin-Társulat, Révai Testvérek. Kiadói aranyozott félbőr kötés, festett lapszélek, kissé kopott állapotban.
Marczali Henrik (szerk.): Nagy Képes Világtörténet
I-XII. kötet (teljes).
I. kötet: A Kelet ókori népeinek története.
II. kötet: A görögök története a római hódítás koráig.
III. kötet: A rómaiak története.
IV. kötet: A népvándorlás kora.
V. kötet: A hűbériség és a keresztes hadjáratok kora.
VI. kötet: A középkori intézmények bomlása és a renaissance.
VII. kötet: A reformatio kora.
VIII. kötet: Az ellenreformatio kora.
IX. kötet: Az absolutismus kora.
X. kötet: A forradalom és Napoleon kora.
XI. kötet: A reformok kora.
XII. kötet: Korunk állami és társadalmi alkotásai.
Budapest, [1891-1904.] Franklin. Kulturhistoriai képekkel, arcképekkel, mellékletekkel és térképekkel gazdagon illusztrálva. A tizenkét kötet egységes, dúsan aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. A kötetek gerince kissé kopott, 3-4 kötet gerince sérült és javított, egyébként jó állapotban.
Mémoires documents et écrits divers laissés pa le Prince de Metternich changelirt de cour et d'état publiés par son fils Le Prince Richard de Metternich classés et réunis par M.A. de Klinkowstroem. Paris, 1881, E. Plon et Cie, Imprimeurs-Éditeurs. Bordázott gerincű félbőr kötés, belül a gerincnél levált, kopottas állapotban /
half leather binding, damaged condition
Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Az utolsó hatvan esztendő világpolitikai eseményei. Bp., 1932, Magyar Királyi Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötés, jó állapotban.