Kakas József (szerk.): Felhők fölött-felhők alatt. Az Országos Meteorológiai Intézet népszerű kiadványai. II. kötet. Budapest, 1952, Athenaeum. Kiadói félvászon kötésben. Korának megfelelő állapotban.
Berget, Alphonse: Une nouvelle conquete de l'homme: l'air. Párizs, 1927, Libraire Larousse. Érdekes repüléstörténeti ismeretterjesztő könyv, rengeteg fekete-fehér, illetve színes illusztrációval. Díszes, aranyozott félbőr kötésben, jó állapotban.
Beyse J.: Arany kincstár ezer titkos szerrel a közjólét előmozdítására és iparüzlet lenditésére, a mezőgazdaság, vegytan és műipar terén tett legujabb fölfedezések szerint. ford.: Sztáncsay Jenő. Pest, 1861. Hartleben Konrád. 210p. Kissé kopottas kiadói vászon kötésben.
A műveltség útja c, sorozat 5 kötete, Társasdalom, Élővilág és a történelmi kötetek, Aranyozott félbőr kötésben, egy részük kissé vagy jobban hibás, de van nagyon jó állapotú is.