Emery, Henry: A növények élete. A növényvilág leírása. 432 ábrával és műlapal. Bp., 1883. Franklin ny. 783 p. Kiadói, aranyozott gerincű, bordás félbőr kötésben.
Ernst Walther: Taschenbuch für Pilzsammler. Eine Anleitung zur Kenntnis der wichtigsten eßbaren, giftigen... Pilze Gegenüberstellung von Doppelgängern. Leipzig, 1918, Hesse. Kopottas kiadói papír kötésben. Képekkel illusztrált kiadvány.
Természettudományi Közlöny. Közérdekű ismeretek terjesztésére kiad. a K.M. Természettudományi Társulat. 1869-1948. 3 db kivételével az összes évfolyam!
Az induló számtól teljes gyűjtemény rengeteg illusztrációval, az elején fa és acélmetszetekkel. (Hiányzó évfolyamok: 1884., 1887., 1945.) A lapok mind jó állapotban, különféle, nagyrészt aranyozott egészvászon díszkötésben, 4-5 kötet gerince hibás, a többi jó állapotban. A sorozathoz tartozik még: Andorkó Kálmán: Névjegyzék és tárgymutató a K. M. Természettudományi Társulat folyóirataihoz 1841-től 1941-ig, valamint Gombocz Endre: A Királyi Magyar Természettudományi Társulat története 1841-1941.
Egyben ritkán látható, könnyen kiegészíthető, szép gyűjtemény.
Soós Lajos dr.: Kirándulok zsebkönyve. II. állattani rész. 1 füzet. A szövegben 18 képpel. Bp., 1925, Király Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói papír kötésben.
Votteler, Chr., Schleyer, A.: Die Säugetiere der Erde
Fürth I. B. cca 1890. Löwensohn. 169 képpel és 30 szíbes litho táblával a szövegben. Laza, egy helyt elvált félvászon kötésben. Biai Vöglein István tulajdonosi névbejegyzésével. / With 169 illustrations and 30 colored litho images in the text. Half linen binding, a bit loose.
Archibald, Williams: Korunk találmányai. A drótnélküli távíró, a folyékony levegő alkalmazásai... Az angol eredeti nyomán átdolgozta Sándor Szilárd. Budapest, 1910, Franklin. Kopottas, aranyozott, illusztrált, kiadói egészvászon kötésben.