Polyák Lajos: A klimatológia és klimatotherapia kézikönyve. Különös tekintettel a tüdővész klimatikus gyógykezelésére. Függelék: Balatonfüred klímája. Bp., 1892, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat (A Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat könyvtára 64.). Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Keller Konrád: A tenger élete. Bp., 1897, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Berkes Imre, a Budapesti VIII. kerületi Főreáltanoda (ma: Vörösmarty Mihály Gimnázium) igazgatója (1903-1911), valamint az osztályfőnök, Patthy Károly (1855-1930) tanár, fordító, irodalomtörténész ajándékozó soraival és aláírásával 1908-ból, Földi Zoltán (1895-1987) későbbi vegyészmérnök, farmakológus részére. Megviselt, utólag ragasztott vászonkötésben, néhány lap kijár, ill. szakadással, egyébként jó állapotban.
Magyarok a természettudomány és technika történetében. Főszerkesztő: Nagy Ferenc. Bp. 1991, Országos Műszaki Inform. Kp. Kiadói egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Charles Darwin: Fajok keletkezése természetes kiválasztás útján vagy az életrevalóbb tenyészfajok boldogulása a létért való küzdelemben. Ford. Mikes Lajos. Természettudományi Könyvtár. I-II. kötet. Bp. 1911. Athenaeum. 283+310 p. Korabeli egészvászon-kötésben, jó állapotban.