Thaly Kálmán: Rákóczi tár. Történelmi érdekű naplók, emlékiratok, levelezések, pátensek, hadi-szabályok, országgyűlési diariumok és törvényczikkek gyűjteménye II. Rákóczi Ferencz korához. Közli - - Pest, 1868, Lauffer Vilmos. Félbőrkötésben, 1-2 lap gyűrött.
Koronázási emlékkönyv dicsőségesen uralkodó I. Ferencz József apostoli királyunk megkoronázásának 25-ödik évfordulója ünnepére. Kiadói papírkötésben! Jókai Mór, Falk Miksa, Rákosi Jenő, Vadnai Károly, Czobor Béla, Endrődi Sándor, Marczali Henrik és Koltai Virgil közreműködésével szerk. Dr. Kovács Dénes és Dr. Sziklay János. Bp., 1892, Könyves Kálmán Rt. 128 p. Egészoldalas képekkel illusztrálva.
Kiadói, foltos, gerincén kissé javított papírkötésben. Kívül foltos, belül azonban jó állapotban.
Marczali Henrik (szerk.): Nagy Képes Világtörténet
I-XII. kötet (teljes).
I. kötet: A Kelet ókori népeinek története.
II. kötet: A görögök története a római hódítás koráig.
III. kötet: A rómaiak története.
IV. kötet: A népvándorlás kora.
V. kötet: A hűbériség és a keresztes hadjáratok kora.
VI. kötet: A középkori intézmények bomlása és a renaissance.
VII. kötet: A reformatio kora.
VIII. kötet: Az ellenreformatio kora.
IX. kötet: Az absolutismus kora.
X. kötet: A forradalom és Napoleon kora.
XI. kötet: A reformok kora.
XII. kötet: Korunk állami és társadalmi alkotásai.
Budapest, [1891-1904.] Franklin. Kulturhistoriai képekkel, arcképekkel, mellékletekkel és térképekkel gazdagon illusztrálva. A tizenkét kötet egységes, dúsan aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. A kötetek gerince kissé kopott, 3-4 kötet gerince sérült és javított, egyébként jó állapotban.
Vegyes könyv tétel: Zsigray Júlianna: A Sugár úti palota. Erkel Ferenc életregénye. Bp., 1960, Zeneműkiadó. Kiadói félvászon kötés, jó állapotban.; Margócsy István(szerk.): Jöjjön el a országod... 1988, Szabad Tér Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban; Dr. Major Ákos: Népbíráskodás, Forradalmi törtvényesség. Egy népbíró visszaemlékezései. Bp., 1988, Minerva. Kiadói papírkötés, jó állapotban.; Ellenforradalom tollal és fegyverrel, 1956. Bp., 1981, Kossuth; Gosztonyi Péter: 1956, A magyar forradalom története. Bp., 1988, Áramlat Független Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.; Karsai Elek-Karsai László: A Szálasi per. 1988, Reform. Kiadói kartonált kötés, borítója karcos, egyébként jó állapotban.; Ráth Végh István: Hatalom és pénz. Bp., 1964, Gondolat. Kiadói egészvászon kötés, védőborítóval, jó állapotban.
Rézler Gyula: A magyar nagyipari munkásság kialakulása 1867-1914. Bp., 1938, Rekord. 209 p. A gerincén enyhén sérült. Kiadói illusztrált papírborítékban.
A magyar nemzet története I-X. köt. Szerk. Szilágyi Sándor. Bp., 1895-1897, Athenaeum. Komplett. Kiadói dombornyomott, aranyozott egészbőr kötésben, illusztrációkkal, köztük metszetekkel, lithográfiákkal. Egy kötet másféle kötésválozat. Kisebb kopások néhány köteten, de összességében jó állapotú sorozat
Alexander Sixtus von Reden: Az Osztrák-Magyar Monarchia. Törtténelmi dokumentumok a századfordulótól 1914-ig. Bp.-Salzburg 1989. Széchenyi kiadó. 307p. Könyv és hozzá rengeteg korabeli dokumentum, részvény, plakát, okirat másolata, aranyozott tékában. Érdekes összeállítás. Tékán szakadással
A világháború. M. Kir. Honv. Minisztérium Hadsegélyező Hivatala a világháború nevezetesebb és örökemlékű eseményeit, vezető egyéneinek arcképeit magában foglaló ezen album-naptárát az özvegyek és árvák alapjának gyarapítása céljából kizárólag üzleti ajándék gyanánt hozza forgalomba. Szekszárd, 1916. Molnár. 114 sztl. p. (ebből 56 oldal kép). Kiadói, aranyozott, dombornyomásos egészvászon kötésben, a képes naptárlapok perforált naptár része nélkül. A táblavászon alsó széle kissé sérült, az aranyozás kopottas, egyébként jó állapotú.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.