Költők lugasa. Az ujabbkori magyar költészet termékeinek képekkel díszített gyűjteménye. Az eredeti rajzok Greguss Imre, Aggházy Gyula, Gyulai László, Greguss János s többiektől valók. Metszette Morelli Gusztáv. Budapest, é.n., Méhner Vilmos. Foltos, aranyozott, illusztrált kiadói egsézvászon kötésben. Költők lugasa.
Heinrich Gusztáv: Egyetemes irodalomtörténet II. Bp., 1905, Franklin. 914 p. Kiadói aranyozott félbőrkötésben. Több helyütt kisebb kopás, sérülés nyoma.
Heinrich Gusztáv: Egyetemes irodalomtörténet IV. Bp., 1911, Franklin. 746 p. Kiadói aranyozott félbőrkötésben. Több helyütt kisebb kopás, sérülés nyoma.
Heinrich Gusztáv: Egyetemes irodalomtörténet I. Bp., 1903, Franklin. 742 p. Kiadói aranyozott félbőrkötésben. A gerinc hosszanti irányban sérült, kissé levált.
Petőfi Sándor költeményei. 3. teljes kiadás. 1-2. kötet. A kiadás négy kötetben teljes. Bp., 1888, Athenaeum. 1 t. (Petőfi Sándor acélmetszetű arcképe, melyet Barabás Miklós készített). 442 +405 p. Kiadói, aranyozott gerincű, dombornyomású vászonkötésben.
Die specielle Therapie nach den hinterlassenen Papieren des verstorbenen Aug. Gottl. Richter. Hrsg. von Georg August Richter. 1., 2., 4., 7., 8. kötet. Korabeli keménykötésben, jó állapotban. A teljes mű 8 kötetből áll. Egy kötet gerince enyhén sérült.