Széchenyi István, gróf: Magyarország sarkalatos törvényei, s államjogi fejlődése 1848-ig. -- hagyományaiból. Pest, 1864. Eggenberger. Első kiadás. Aranyozott gerincű kopottas félvászon kötésben. A szennylap kicsi darabja, ill., a címlap sarka hiányzik.
Sulyok Endre dr.: Az egyenesadóreform. "Az 1940. évi XXII. törvénycikkben és a vonatkozó végrehajtási rendeletekben foglalt jogszabályoknak a földadóról,házadóról,kereseti adóról,jövedelem és vagyonadóról szóló Hivatalos Összeállítások teljes szövegének keretében való közlése..." Bp., a szerző kiadása. Kiadói egészvászon kötésben.
Magyary Géza Összegyűjtött dolgozatai. A polgári eljárás, a magánjog és a kereskedelmi jog köréből. I. kötet. A M. Tud. Akadémia Jogtudományi Bizottságának kiadványsorozata. 12. szám. Otto Harrasovitz, é.n., Lipcse. Kiadói papír kötésben.
1854 Magyarországot illető Országos Kormánylap. Landes-Regierungsblatt für das Königreich Ungarn. V. Évfolyam - I. Kötet. I.-XIII. Darab. 1854. Budán / Ofen. Kétnyelvű folyóirat rendeletekkel az abszolutizmus idejéből, egybekötve, félbőr kötésben, jó állapotban
Szende Péter Pál: Magyar hiteljog. I-III. kötet. Bp. 1929-1930. Grill. 792+ 677+877 l. Magyar törvények Grill-féle kiadása. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben. Erős kötésű, szép példányok.
Magyar hazai polgári magános törvényről írtt tanítások, mellyeket néhai Kelemen Imre munkája szerint a' magyar hazafijak' és a' törvény tanúló nemes ifjúság' számára magyar nyelven készített és kiadott Czövek István. 3 kötet. A' keresetekről. Pesten, 1822, Trattner. 399 p. Korabeli, gerincén sérült, felszakadt félbőrkötésben.
Ausztriai általános polgári törvénykönyv. Kihirdettetett az 1852 november 29. nyiltparancscsal Magyar-, Horvát- és Tótországban, a Szerbvajdaságban és a temesi bánságban, az ezen törvénykönyvre vonatkozó, a függelékben foglalt utólagos rendeletekkel együtt. III. rész. Bécs, 1853. Udvari és Álladalmi ny. 56x2 l. (Kétnyelvű, magyar-német) Hozzákötve: Betűrendes Lajstroma az ausztriai általános polgá...