Wilhelm von Oncken: Allgemeine Geschichte in Einzeldarstellungen. III/9. Berlin, 1883, G. Grote. 333 p. 1740-1792 - Mária Terézia, II. József és II. Lipót kora. Kiadói aranyozott, kissé kopott félbőrkötésben.