Vértesi Károly: Keleti ég alatt. Palesztinában. Utirajzok. Bp., 1900. Franklin. 1t. (kihajt.)+264+(3)p. Lapszámozáson belül számos egészoldalas táblával és szövegközti illusztrációkkal. Festett, kiadói vászonkötésben, gerincén sérüléssel
Savojai Lajos Amadé: Az ,,Észak Csillaga" /,,Stella Polare"/ az Északi sarktengeren. 1899-1900. Ford. Darvai Móric. 1-2. köt. 207 képpel, 24melléklettel, 2 panorámával és 2 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára, szerkeszti: Lóczy Lajos. Bp.,é.n., Lampel. Kissé kopottas ill., szakadt kiadói egészvászon kötésben.
Martin Johnson: A kannibálok szigetén. 'A világ körül' sorozat. Bp., é.n., Dante kiadás. 211 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. A gerinc felső részén apró szakadás.
Magyar László: Tizenöt év Dél-Afrikában. Átdolgozta Dr. Bendefy-Benda László. Magyar L. eredeti rajzaival. Bp., 1934, Magyar Etiópiai Expedíció Országos Bizottsága. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Roald Amundsen, Lincoln Ellsworth: Az Északi Sark meghódítása. A magyar kiadást sajtó alá rendezte dr. Cholnoky Jenő. Bp., 1926, Pantheon. 272 p. + 60 tábla + 1 térkép. Kiadói, kopottas aranyozott egészvászon kötésben.
Richard Halliburton: Üres zsebbel a világ körül. Ford. Fodor Erzsébet. I-II. kötet. Bp. 1931. Dante kiadó. A világ körül. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, enyhén kopottas gerinccel.